شاید بارها شده بخواهید یک فیلم، مطلب و یا بازی را از موبایل روی کامیپوتر منتقل کنید اما خب یا کابل همراه شما نیست یا آن را گم کرده اید و یا... ما در این مطلب قصد داریم یک راه برای انتقال مواردی همچون فیلم و…. از روی کامپیوتر به  موبایل و بالعکس رو بدون سیم به شما اموزش بدیم!!

اول از همه برای شروع کار باید نرم افزار zapya را برای موبایل اندرویدی خود و برای کامپیوترتون دانلود کنید.

لینک دانلود برای کامیپوتر                                     لینک دانلود برای موبایل

پس از دانلود و نصب براحتی می توانید استفاده کنید. اما از آنجایی که شاید برای بعضی افراد کمی کار با آن مشکل است برای بار اول همراه شما هستم و بار دوم برای شما خیلی ساده خواهد بود.

پس از نصب این نرم افزار برروی کامپیوتر خود آن را باز کنید سپس با تصویر زیر رو به رو خواهید شد:

در این جا زاپیا به شما می گوید من به مودم وای فای شما ("shadow" که در کامپیوتر شما به نام مودم شما تغیر می کند) وصل شده ام. حال کافیست از دستگاهی دیگر و در زاپیایی دیگر گزینه search and join را فشار دهید. حال همانگونه که خودش گفته به سراغ zapya در موبایلمان خواهیم رفت:

زاپیا در موبایل این چنین نمایی همانند تصویر بالا دارد. حال برای وصل شدن به پی سی برروی connect and share کلیک کنید.

حال برروی گزینه در search and join در دستگاه اندرویدیتان کلیک کنید. سپس سیستم زاپیا همانند بلوتوث به دنبال یک بلوتوث روشن میگردد حالا کافیست برروی نام کامپیوتر خودتان که یافته شده کلیک کنید. سپس زاپیا تلاس برای وصل شدن می کند که نتیجه می شود این:

این ها لیست نرم افزار های شما هستند که می توانید بفرستید و همچنین دیگر چیز ها را می توانید براحتی بفرستید. تصویر بالا مربوط به زاپیای آماده شده موبایل است. و حالا زاپیای آماده کامپیوتر:

در این حالت وقتی موبایل شما به کامپیوتر وصل باشد و کامپیوتر به مودم حاوی اینترنت؛ می توانید به اینترنت هم بروید چون زاپیا اینترنت را هم برای شما به اشتراک می گذارد!!

حال اگر قصد فرستادن چیزی را از کامیپوتر به موبایل دارید کافیست پوشه مورد نظر را باز کرده و آن را بکشید و درون کادر سفید زاپیا بیندازید به همین راحتی فایل هایتان را با سرعت ۲ م ب یا بیشتر بفرستید

و اگر میخواهید آنها را از زاپیای موبایل به کامیپوتر انتقال دهید کافیست در درون زاپیای موبایل بچرخید و هر چه را که می خواهید بگیرید و بکشید و بندازید برروی کادر بالا که اسم کامپیوتر وصل شده در آن است باز هم به همین راحتی.

اگر شما به مودم دسترسی ندارید باید وارد زاپیای موبایل شوید و بعد از زدن گزینه connect and share گزینه creat group را بزنید به این شکل موبایل شما میزبان کامیپوتر خواهد شد. سپس در درون زاپیای کامپیوتر برروی کادر پایین آن همانند تصویر بالا که نوشته است joined group کلیک نمایید و منتظر باشید تا موبایل شما را پیدا کند سپس برروی connect کلیک کنید تا پس از چند لحظه وصل شوید.

مطالبی که از زاپیای موبایل برای زاپیای کامپیوتر می فرستید در درون قسمت favorites  my camputer قرار خواهند گرفت یا اگر بخواهیم مستقیما بگویم درون پوشه:

C:\Users\koolakia\Documents\DewMobile\Zapya

فقط به جای کولاکیا نام یوزر خودتان را در کامپیوتر در آدرس بالا وارد کنید محل قرار گرفتن مطالب دریافتی شما از طریق زاپیا نمایان می شود. همچنین مطالب دریافتی شما در موبایل اندرویدیتان در فایل منیجر پوشه zapya ذخیره خواهند شد.

لذت ببرید!!

با آرزوی بهترین ها...

لطفا در صورت عدم دانلود، خرابی لینک را در این قسمت نظرات گزارش دهید.