بهار که شروع می شود سرما و زمستان از بین می رود، می روید و می رویاند.

برف ها قطره قطره آب می شوند و تغییر، آغاز می شود. حالا بهترین زمان است برای توبه و بازگشت... خدا منتظر ما آدم هاست که برگردیم به سمتش. می بخشد و خودش کمک می کتد برای تغییر... بیا از همین بهار شروع کنیم... همه با هم در مسیر ♡♡آرامش♡♡
قُلْ یَا عِبَادِیَ الَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِیعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ
بگو: «اى بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده‏اید! از رحمت خداوند نومید نشوید که خدا همه گناهان را مى‏آمرزد، زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است.
زمر آیه 53
چرتکه بندازیم!
نوروز رسید همه شرکت ها، اداره ها و... به دنبال گزارش فعالیت ها و عملکرد یکساله شان هستند. چرتکه می اندازند و حساب و کتاب می کنند. بد نیست ما هم نگاهی بیندازیم به کارنامه اعمالمان در این یک سال اخیر. خودمان را محاسبه کنیم. چه کرده ایم؟ از این عمری که خدا یک سال به آن افزوده چه استفاده ای بردیم؟
فکر کنیم به اعمالمان. در تنهایی. در سکوت. و خوبی ها را 10 ضرب کنیم حتما که خدا مهربان است...!
مَن جَاء بِالْحَسَنَةِ فَلَهُ عَشْرُ أَمْثَالِهَا وَمَن جَاء بِالسَّیِّئَةِ فَلاَ یُجْزَى إِلاَّ مِثْلَهَا وَهُمْ لاَ یُظْلَمُونَ
هر کس کار نیکى بجا آورد، ده برابر آن پاداش دارد، و هر کس کار بدى انجام دهد، جز بمانند آن، کیفر نخواهد دید؛ و ستمى بر آنها نخواهد شد.
سوره انعام آیه 160
قدر بدانیم!
اگر دست بچه ها را می گیریم و با آسایش قدم در راه و کوچه و خیابان می گذاریم؛ دلیل دارد. اگر به راحتی و در آرامش عزم مسافرت می کنیم در نوروز و دیدوبازدیدها را با امنیت پشت سر می گذاریم دلیل دارد.
خونی ریخته شده تا خانه ای آباد شود تا آرامشی باشد. امام بوده و شهدایی که به فرمانش راه افتادند در مسیر. در کنار همین امام زادگان پر است از مقبره های این شهیدان.
قدر بدانیم و ما هم منتظر شهادت باشیم...
مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا
در میان مؤمنان مردانى هستند که بر سر عهدى که با خدا بستند صادقانه ایستاده‏اند؛ بعضى پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضى دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلى در عهد و پیمان خود ندادند.
احزاب آیه 23