السلام علیکم یا اهل بیت النبوة

کاش یک شب شمع بودم در شب تار بقیع     تا سحر می‌سوختم چون قلب زوار بقیع 

کاش می‌شد مخفی از وهابیان سنگدل        می‌نهادم نیمه شب صورت به دیوار بقیع

عرض تسلیت و تعزیت به مناسبت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع (علیهم السلام) توسط فرقه وهابیت. در هشتم شوال سال ۱۳۴۴ هجری قمری قبرستان بقیع به عنوان مهم ترین قبرستان جهان اسلام که چهار تن از ائمه معصومین علیهم السلام در آن مدفون هستند به دست وهابیون سلفی تخریب شد.

دلیل تخریب قبرستان بقیع

آنچه که امروز وهابیت به آن معتقد می باشد همان اندیشه هایی است که عبدالحلیم حرانی (ابن تیمیه) در قرن هفتم هجری در صدد ترویج آن بود ابن تیمیه می‌گفت: «احادیثی که از پیامبر درباره زیارت قبور رسیده تماما ضعیف بلکه جعلی است.» محمدبن عبدالوهاب هم هنگام ظهور در حجاز(قرن دوازدهم) آنچه را ابن تیمیه به یادگار گذاشته بود را با شرح و بسط بیشتری تبیین و ترویج کرد و در نهایت وهابیت با پشتیبانی آل سعود فتوی به تخریب قبور ائمه بقیع علیهم السلام را داد.

شبکه های وهابی هم در راستای پروژه اختلاف اندازی در جامعه مسلمین و نشان دادن چهره زشت و خشن از اسلام با حمایت از این اقدام، تخریب دیگر قبور مورد نظر شیعیان را در دستور کار خود قرار داده اند. این شبکه ها با تقریر حرف های ابن تیمیه و محمد ابن عبدالوهاب زیارت رفتن را شرک دانسته و تخریب قبور را واجب می شمارند.

لینک دانلود فیلم

«پیامبران برای تخریب قبور بعثت شدند. فرقی نمی کند گنبد نبی یا ولی یا پیامبر باید تخریب شود. آیا باید گنبد پیامبر هم تخریب شود؟ بله البته ولی باید ببینیم نظر ولی امر مسلمین (ابن جبرین) چیست.؟»

اینها سخنان مفتیان و کارشناسان وهابی است که حکم به تخریب قبور می دهند.

نکته قابل توجه این است که در تمام مواردی که حکم و فتوی به تخریب قبور داده شده است فقط در برگیرنده گنبد و بارگاه پیامبر و اهل بیت ایشان و نیز صحابه با وفای ایشان مورد نظر مفتی های وهابی است، چراکه قبور کسانی که در نزد وهابیت مورد احترام است مورد تعرض و اهانت قرار نمی گیرند.

قبر شیخ احمد تجانی (رهبر فرقه تجانیه از صوفیه اهل سنت)

به نقل از: پایگاه اطلاع رسانی وهابیت